Domácí

Muži někdo zasypal auto vajíčky. Mohla za to asi odvěká rivalita mezi městy

Rivalita mezi Hradcem Králové a Pardubicemi je stále živá. Naposledy se o tom přesvědčili strážníci z Pardubic, kterým volal muž s tím, že někdo ve městě zasypává jeho auto vajíčky. Důvodem byla pravděpodobně vlajka Hradce Králové za čelním sklem.

Soudě podle fotografií, které pořídili strážníci, to byla asi solidní sprška. Syrová vejce zaneřádila nejen kapotu auta, ale také čelní sklo. Muž, který volal o pomoc, vůbec nevěděl, co se děje.

Stalo se to o půl jedenácté večer. Muž zajel do ulice Karla IV., kde čekal na svoji přítelkyni. A pak to přišlo. Syrová vejce padala všude možně. Nejenže zasáhla auto, ale také silnici a chodník. A byla to podle vyjádření řidiče taková nálož, že ani nevěděl, z jakého patra vejce padají nebo kdo je hází.

Související obsah

Strážníci jeli na místo, ale vajíčkového atentátníka na místě nenašli. Všichni přítomní se však shodli na tom, co mohlo nejspíš tamního patriota těžce rozčílit. Muž měl za sklem nepřehlédnutelnou vlajku s nápisem Hradec. Vstoupit na horkou pardubickou půdu takto označen bývá riskantní. Ví to ostatně i policie. Když se ve městě třeba hraje východočeské hokejové derby, v ulicích je rozhodně více policistů než obvykle.

V Pardubicích se potravinami bojuje v ulicích poměrně často. V dalším případě je hlavním hrdinou řidič zásobování. Když zjistil, že mu auto zablokovalo cestu, rozmazal druhému řidiči po skle chlebíček a k tomu čokoládový zákusek. Jeho sok stál totiž ve vjezdu, a navíc v místech, kde už byla zákazová značka. Šofér s nákladem zákusků pak sám zavolal strážníky. Hlídka potravinový útok vyřešila domluvou.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz