Domácí

Žena chtěla prodat použitou paruku. Místo toho přišla o čtvrt milionu

Žena chtěla prodat použitou paruku. Místo toho přišla o čtvrt milionu
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Dvaatřicetiletá žena na Brněnsku se stala obětí podvodníka. Prodej nošené dámské paruky skončil ztrátou skoro 250 tisíc. Neznámý pachatel využil nenápadného formuláře a vyluxoval peníze z jejího účtu.

Mladá žena nabídla v mobilní aplikaci použitou paruku k prodeji. Záhy se na její nabídku ozval zájemce. Platba za paruku měla proběhnout přes účet a doprava prostřednictvím kurýrní služby.

Žena proto vyplnila potřebné údaje k plánované platbě do zaslaného webového formuláře, následně se však prý zadanou platbu nepodařilo ověřit.

Související obsah

"Kupující tedy požádal o to, zda by nebylo možné zaplatit na jiný účet u jiné banky. Prodávající se dohodla s blízkou osobu, které přeposlala webový formulář pro realizaci platby na účet. Byť bylo příbuzné vyplňování údajů do formuláře podezřelé a považovala je za nestandardní, údaje přesto poskytla," informoval mluvčí policie Bohumil Malášek.

Další den čekalo příbuznou nemilé překvapení, místo obdržení platby jí přišla z banky zpráva o zablokování podezřelé transakce. Poté, co účet rychle zkontrolovala, zjistila, že z jejího účtu během pár hodin zmizelo skoro čtvrt milionu korun. Případ tedy okamžitě oznámila na policii.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz