Thajsko

Oblíbená destinace chytne a už nepustí. Češka tam odjela na chvíli a zůstala

Relax, bílé pláže, panenská příroda, ale i zábavný noční život. Nejen to nabízí Thajsko. Moderátorka Lucie Vonchitzki poznala tuto zemi úplně jinak a o svůj nevšední pohled se s diváky podělila v pořadu Experti na cestách na TN Live.

"S manželem i rodinou žijeme na ostrově Ko Phangan, který je součástí Thajska. Miluju tady přírodu, protože nějakých 60 procent z ní je chráněno, takže celý střed ostrova je nádherná a nedotčená džungle. Když se tu nadechnete, tak cítíte, že kvalita vzduchu je tu jiná než u nás v Praze," říká moderátorka a zakladatelka institutu Svět.nice Lucie Vonchitzki.

Večer místo televize se jede podívat na západ Slunce a líbí se jí jednoduchost tamního života. "Nepotřebujete tu moc věcí k životu, potřebujete plavky, nějaký šátek a ideálně motorku. Člověk tu nepotřebuje moc věcí k žití a vnímám, že život tady trávím kvalitněji. A je to tu pro mě naplňující," doplnila Vonchitzki.

Související obsah

​V pořadu Experti na cestách vyzdvihla mimo jiné dobrosrdečnost Thajců. "Všichni se usmívají, i když tu žijí v poměrně skromných podmínkách. Oni v sobě nenesou pocit, že by je někdo chtěl ošidit, nejradši by se rozdali. Milují děti a rodinu, dobrosrdečnost je tu cítit na každém kroku. A přistupují úplně jinak k životu," sdělila.

K delšímu pobytu v Thajsku ji původně dohnala pandemie, kdy se s rodinou rozhodovala, zdali při zavírání hranic zůstat tam, či se vrátit domů. Zůstali tehdy všichni tam. A prodloužil se jim tak pobyt na několik měsíců, celé rodině to prý změnilo život. "Rozhodli jsme se pak s manželem, že budeme částečně žít tady," popisuje Vonchitzki, jak moc si Thajsko zamilovala.

Související obsah

​Podle ní ostrov Ko Phangan zve k duchovní transformaci. "Najdete tu velká naleziště růžového křemene, ten nese prý vibrace radosti a bezpodmínečné lásky. Když sem přijedete, otevře se vám prostor k léčení. Najdete tu hodně jógových center, můžete se věnovat také práci s dechem a meditaci. Mnoho lidí sem přijede jen na chvíli a zůstává tu mnohem déle," vysvětluje moderátorka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz