Thajsko

Země dobrodružství i relaxu. Populární destinace konečně ruší covidová pravidla

Populární asijská destinace plná barev, chutí a zážitků po dvou letech opět cestovatelům naplno otevírá své brány. V pořadu Experti na cestách o Thajsku mluvila Lenka Pátek.

Thajsko bylo velmi striktní, co se protikoronavirových opatření a podmínek pro umožnění vstupu do destinace týče. "Od 1. července Thajsko ruší všechna tato opatření a můžete tam cestovat naprosto bez omezení. V těchto dnech cestovní kanceláře zahajují prodej exotických destinací na zimní období a Thajsko jistě bude patřit mezi vyhledávané lokality," míní obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek.

Podle ní je Thajsko exotická země plná úsměvů, klidu a relaxace. "Když jsem tam byla poprvé, zamilovala jsem se do té země. Můžete relaxovat, ale také si užívat večerní život a zábavu. Jsou tam usměvaví lidé a velmi pokorní. Čekají vás mimo jiné výborné masáže, krásné moře, nádherné pláže a příroda," pokračuje Pátek.

Související obsah

​Ideální doba na dovolenou v Thajsku je podle obchodní ředitelky od listopadu do března. "To je nejchladnější období v Thajsku, kdy je tam přibližně 28 stupňů. Není to ani období, kdy tam příliš prší, což bývá hlavně v létě nebo na podzim," popisuje.

Hlavní město Bangkok bývá označováno také jako město, které nikdy nespí. "Je něco neuvěřitelného, kolik se tam v noci pohybuje lidí a aut. Je to město vůní, místo, kde můžete nakupovat. Můžete se vydat na obří tržiště, kde budete potřebovat i mapu, abyste se neztratili," radí Pátek.

Související obsah

​Co v Bangkoku podle ní nejde opomenout, je čínská čtvrť, královský palác nebo plovoucí trhy. "Jsou půl hodiny jízdy od Bangkoku, je to v podstatě takové plovoucí město, kde můžete nakupovat kromě jídla i různé suvenýry. Měli byste také vyzkoušet dopravu všemi možnými prostředky," říká Pátek s tím, že tam jsou obvyklé třeba tuk-tuky nebo taxíky na motorkách.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz