Zajímavosti

Apple slibuje větší ochranu před viry, omezí ale některé funkce

Apple slibuje větší ochranu před viry, omezí ale některé funkce
Ilustrační snímek Zdroj: iPhone, ilustrační

Společnost Apple plánuje na podzim roku 2022 vydat novou bezpečnostní funkci, a to zejména pro uživatele, kteří jsou nejčastěji ohroženi kyberútoky. Její zapnutí ale bude zásadně omezovat fungování iOS produktů.

Apple ohlásil svůj plán vydat novou zabezpečovací technologii pro svá zařízení. Učinil tak v návaznosti na vzrůstající počet kyberútoků, a to především ze strany soukromých firem, které skrze státní finance vyvíjejí spywarové softwary.

Zabezpečení bude nainstalováno na všech zařízeních se softwarem iOS 16, iPadOS 16 a macOS Ventura. A bude možné jej kdykoli zapnout či vypnout. Po jeho spuštění budou ale v zařízeních některé standardní funkce značně omezeny.

Skrze soukromé zprávy například nebude možné zasílat jiné přílohy než obrázky, omezené budou i některé další funkce. Nepůjde například spojit kabelem počítač a telefon, pokud bude jedno ze zařízení zamčené, či přijmout hovory od neuložených kontaktů u aplikace FaceTime.

Související obsah

​"Spyware často míří na obránce lidských práv, novináře a disidenty. Usnadňuje násilí, posiluje autoritářství a podporuje politickou represi," řekla Lori McGlincheyová, ředitelka programu Technologie a společnost z nadace Ford Foundation.

Apple nyní nabízí peněžní odměnu ve výši až dvou milionů dolarů (necelých 50 milionů korun) těm výzkumníkům, kterým se podaří najít v novém bezpečnostním systému chyby nebo se jinak zaslouží o zlepšení jeho celkové ochrany.

bd, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz