Zahraničí

Makarská je peklo na souši i v moři. Hosty ruší hlučná hudba, z moře je vyhání výkaly

Makarská je peklo na souši i v moři. Hosty ruší hlučná hudba, z moře je vyhání výkaly
Výkaly v moři viděli Češi i na Makarské riviéře Zdroj: Se souhlasem Lukáše Mičoly

Hned několik čtenářů TN.cz popsalo hororové zážitky z Makarské riviéry v Chorvatsku. Z jejich výpovědí vyplývá, že i průměrná česká jímka je čistší než moře u tamních pláží. Další čtenář odjel z nově zrekonstruovaného hotelu v půlce měsíčního pobytu kvůli hlučné zábavě.

Jeden ze čtenářů TN.cz popsal nepříjemnou zkušenost z Makarské, kam jezdí už 25 let. "Zaplatil jsem za měsíc ubytování na střeše 5 000 eur (v přepočtu kolem 124 tisíc korun, pozn. red.) a nemůžu ani na terasu. Přes den tam hraje dementní hudba a večer živá. A když to skončí u bazénu, tak to začne u hotelového baru, kde to jede. Oni říkají do 23:00, ale ve skutečnosti do jedné do rána," popsal.

Nespokojených návštěvníků v okolí hotelu je podle něj více. "Všichni kolem včetně ubytovaných hostů jsou vzhůru. A lidé, kteří si koupili vedle apartmány za 6 až 10 milionů, tak musí poslouchat to samé. A ještě jim od bazénu večer svítí barevná světla do oken," doplnil. Situaci se snažil řešit s úřady, nikdo se mu ale prý neozývá. Odjel tak raději pryč v polovině plánované dovolené.

Poslechněte si hlučnost hudby:

Nechutné zážitky

Dalším návštěvníkům Makarské ničí dovolenou fekálie v moři. Paní Marie, která vyrazila k moři s manželem a vnučkou, popsala, jak se nádherné, tyrkysově modré moře najednou změnilo v páchnoucí jímku.

"Objevilo se to z ničeho nic. Plné pobřeží, prostě všude. Blížící se pás pěny a výkalů, ve kterém se koupali turisté. Včetně nás, turistů, které by nenapadlo, že je tohle možné," vzpomíná na nechutný zážitek.

Poté, co trojici návštěvníků na těle vyrašila vyrážka, se rozhodli dovolenou odpískat.  "Ve městě Makarská jsme byli na infocentru a řekli nám: ‘Ano, koupíte si v lékárně mast a za 3 dny bude po všem.‘ Tohle byla rada, která nás dovedla k rozhodnutí v dovolené nepokračovat, sbalit věci a vydat se domů. Děkujeme, ale do Chorvatska již nikdy!" uzavřela paní Marie.

Související obsah

Vyrážka a průjem

Eduard Kuneš vzal s manželkou poprvé jejich děti, osmiletého Petříka a šestiletou Sofinku, k moři. Napřed vše vypadalo úžasně, pochvalovali si krajinu, sympatické obyvatelstvo i kvalitní ubytování. Jenže brzy měla idylka skončit, čekalo je pak jen zklamání. "Plavu na matračce a kochám se panoramatem místní nádherné krajiny, když jsem vplul nevědomky cca 50 metrů od břehu do neskutečného hnusu! Kolem mě toaletní papíry, rozložené výkaly, najednou smradlavá voda. Některé výkaly ani nebyly rozložené a řeknu vám, že se mi udělalo zle," popsal otec rodiny.

"Já se chystám k lékaři u nás v ČR, neboť mám divnou, nespecifickou vyrážku na zádech a břiše. Ani bych se nedivil, kdyby z toho. Možná alergie. Anebo také ne. Popravdě mi bylo i od toho čtvrtého dne špatně od žaludku a problémy mám i dnes," řekl.

Ani jeho dceři se nevyhnuly zdravotní obtíže. "Má po návratu táhnoucí se potíže, má velké průjmy, pediatrička nám sdělila, že něco mezi úplavicí a průjmy – nespecifické z moře. S manželkou již máme zkažený celý týden po návratu," je rozezlený.

Vyšetření u lékařky nakonec potvrdilo, že vyrážka byla skutečně způsobená bakteriemi z fekálií. Co bylo přesnou příčinou průjmů, se ale nepodařilo zjistit. Děvčátko je už ale naštěstí v pořádku.

Co za znečištěním moře stojí, zjišťovala již dříve i reportérka TN Live Petra Staňová. Podle turistického centra v Pogodě jsou na vině lodě, které výměšky vypouští u pobřeží do vody.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz