Zahraničí

Mladík byl vyhlášen hasičem roku. Pak vyšlo najevo, že sám zapaloval domy

Mladík byl vyhlášen hasičem roku. Pak vyšlo najevo, že sám zapaloval domy
Ilustrační obrázek Zdroj: Profimedia

Série požárů zaměstnávala v posledním měsíci hasiče v americkém okrese Humphreys v Mississippi. K jejich založení se nyní přiznal 19letý Leslie Roy Winchester, který byl v minulém roce vyhlášen hasičem roku v této oblasti. Jeho řádění se naštěstí obešlo bez ztrát na životech.

Policisté v americkém okrese Humphreys zadrželi 19letého Leslieho Roye Winchestera. Dobrovolný hasič se totiž přiznal k založení šesti požárů právě v tomto koutu Spojených států amerických.

První požár, který by měl mít mladík na svědomí, se podle webu Newsweek stal 13. června. Ten Leslie založil pomocí nedopalku od cigarety. Ve svém řádění pokračoval o pár dní později, když do opuštěné budovy vylil náplň do zapalovačů.

Neostýchal se dokonce zapálit ani kostel. Při jeho hašení byl zraněn kolega mladého hasiče, při zásahu u dalšího požáru se zranila jeho kolegyně. V obou budovách založil oheň pomocí benzínu.

Související obsah

Překvapením je, že byl 19letý Leslie v loňském roce ve svém okrese vyhlášen hasičem roku. Nyní je však označován za žháře a je držen v policejní cele. Kauce dosahuje astronomické hodnoty 1,75 milionu dolarů (téměř 42,5 milionu korun), uvedl web Fox News

Obdobná situace se stala i v České republice. V roce 2020 stála skupina tří lidí za čtyřmi požáry v Libereckém kraji. Jedním z party byl dobrovolný hasič, který tak chtěl získat další odměny za zásahy.​

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz