Zahraničí

Mrtvé Čechy z Alp převáží domů. V Itálii drželi den smutku i zádušní mši

Mrtvé Čechy z Alp převáží domů. V Itálii drželi den smutku i zádušní mši
V Alpách se utrhl ledovec. Počet obětí stoupl na šest, další lidé se pohřešují | Zdroj: ENEX

Těla dvou českých obětí ledovce, který se utrhl v neděli 3. července v Alpách, míří do Česka. Převoz řeší rodiny s pojišťovnami. Při neštěstí tehdy zahynulo 11 lidí.

Italští záchranáři v sobotu ukončili pátrání po obětech laviny na hoře Marmolada v Alpách. Dohromady objevili 11 těl, přičemž dvě z obětí pocházely z Česka. Mělo jít o dva kamarády, kteří cestovali společně. Žádný další Čech pohřešován nebyl.

V tuto chvíli se tak řeší převezení mrtvých zpátky domů do České republiky, aby mohli být pohřbeni. "Převoz je v tuto chvíli již věcí rodin a pojišťoven," uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Mariana Wernerová. Rodinám s převozem stále pomáhá generální konzulát v Miláně.

Související obsah

​​V sobotu, kdy záchranáři našli poslední oběť, se v horském městečku Canazei ležícím pod Marmoladou konala památka za zemřelé. Pietní akce začala v šest hodin večer, kdy se všechny podniky ve městě zavřely na deset minut.

V kostele odsloužil zádušní mši arcibiskup z Tridentu Lauro Tisi. "Led ukončil životy mužů a žen, kteří se navzájem neznali, s různými životy a náležejícím k různým názorům. Nyní je ale bolest těch, kteří je oplakávají, identická," řekl podle trentské diecéze arcibiskup.

Kromě dvou Čechů při neštěstí na Marmoladě zahynulo také devět Italů. Mezi nimi byli i horští průvodci, kteří skupinu vedli. Dalších osm lidí bylo zraněno, přičemž část z nich stále zůstává v nemocnicích v regionu.

​Proč se ledovec v alpách utrhl? Podívejte se na názory odborníků:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz