Domácí

Nesmyslný útok na festivalu. Muž bodl kolemjdoucího do břicha

Ve Vizovicích na východě Moravy skončil hudební festival Masters of Rock, na který se sjíždějí fanoušci z celé Evropy. Ačkoliv byl podle policie letošní ročník klidnější, ani tak se neobešel bez problémů.

Pondělní ráno ve Vizovicích. Fandové tvrdé rockové muziky balí stany a rozjíždějí se domů. Mnozí vlakem, jiní svými auty. I když policisté upozorňovali na přísné kontroly, někteří šoféři sedli po probděných nocích s alkoholem za volant. Jednomu řidiči ukázal detekční přístroj dokonce 1,8 promile alkoholu v dechu. Přitom všichni měli možnost zajít na služebnu a zkusit si dýchnout.

Policisté řešili i jedno závažné napadení. "Dvaačtyřicetiletý muž bez jakéhokoliv důvodu bodl nožem do břicha pětapadesátiletého kolemjdoucího, se kterým se vzájemně neznali," uvedla mluvčí policie Monika Kozumplíková. Oba sem přijeli na hudební festival. Útočník skončil ve vazbě, za pokus o těžké ublížení na zdraví může skončit až na deset let ve vězení.

Související obsah

Na rozdíl od minulých ročníků policisté nemají hlášený jediný vykradený stan. Pomohly k tomu nejspíš drony, které tato stanová městečka hlídaly. Vizovický festival navštívilo na dvacet tisíc rockerů. Většina z nich tu kempovala od středy až do dnešního rána.

niká, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz