Domácí

IKEA chystá velkou změnu. Části zákazníků ale může zkomplikovat nákupy

IKEA chystá velkou změnu. Části zákazníků ale může zkomplikovat nákupy
IKEA, ilustrační foto | Zdroj: IKEA

Na velkou změnu se musí připravit zákazníci prodejce nábytku IKEA. Obchodní domy totiž od 1. srpna výrazně upraví svou otevírací dobu. Rozšíří také kapacity svých služeb v zákaznickém centru.

Už 1. srpna vejdou v platnost nová pravidla v obchodních domech IKEA. Jeden z největších prodejců nábytku totiž prochází změnami, které mají převážně za cíl usnadnit nákupy i reklamace. Na jednu z těchto změn je ale třeba si dát pozor. Zákazníkům totiž může nachystat nepěkné překvapení.

Jde o změnu otevírací doby. V současnosti většina obchodů i výdejních skladů funguje od 9 do 21 hodin. Od 1. srpna se ale otevírací doba zkrátí. Ve všech prodejnách tak bude otevřeno od 10 do 20 hodin. Je tak třeba dát si pozor a dorazit do obchodů včas.

Související obsah

​Změní se i doba, v níž je možné kontaktovat zákaznické centrum kvůli dotazům a reklamacím. Doposud šlo do centra zavolat celý týden od 9 do 21 hodin. I tato doba se posune. Dovolat se do zákaznického centra bude možné jen od 8:30 do 19 hodin.

Ne všechny změny ale mohou přinášet problémy. Kromě změn v otevírací době se bude měnit také rozsah služeb. IKEA bude mít například možnost komunikovat se zákazníky prostřednictvím webkamery, díky čemuž bude snadnější ukázat poškození zboží nebo vysvětlení, co je s výrobkem v nepořádku.

Současně se rozšíří kapacita konzultací a řešení problémů s objednávkami a reklamacemi. Mimo pracovní dobu bude se zákazníky komunikovat automatický chatbot, který jim pomůže s řešením drobnějších potíží. "IKEA zároveň posílí kapacity zákaznické podpory prostřednictvím telefonu, e-mailu nebo sociálních médií," řekl mluvčí společnosti Petr Šašek.

V Dánsku uvěznila sněhová bouře zákazníky v obchodě. Připomeňte si prosincovou reportáž zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz