Zahraničí

Pád ledovce v Itálii: Přeživší popsala okamžiky po tragédii

Pád ledovce v Itálii: Přeživší popsala okamžiky po tragédii
Marmoladský ledovec | Zdroj: Profimedia

Z Itálie po tragickém sesuvu ledovce konečně přichází i dobré zprávy. Muž a žena z Německa, které padající masa zranila, byli propuštěni z nemocnice. 51letá žena zdravotníkům napsala dojemný vzkaz, ve kterém popsala okamžiky následující po tragédii.

Sesuv ledovce v Itálii si minulý týden vyžádal 11 životů. Dalších devět lidí bylo zraněno, z toho dva těžce. Postupně ale přichází i dobré zprávy. Italské nemocnice už totiž začaly propouštět některé zraněné.

Mezi prvními nemocnici opustil 67letý důchodce z Německa. Klinika ve městě Belluno, která o muže pečovala, snímek pacienta sdílela na facebooku. Podle kliniky muž nemocnici opouštěl s pohledem plným vděčnosti. "Byl vděčný za poskytnutou péči a pozornost, které mu byly zaručeny v tomto náročném týdnu plném protichůdných emocí," uvedla klinika. Důchodce také poděkoval záchranářům, že mu zachránili život na hoře, kterou tak miluje.

Související obsah

​Z nemocnice o víkendu odešel v doprovodu své rodiny, která ho převezla do zařízení, kde bude pokračovat v léčbě. Ze zveřejněné fotografie je zřejmé, že má důchodce zlomené obě ruce. 

?Buona nuova Vita: dimesso il paziente tedesco soccorso in MARMOLADA Oggi è stato dimesso il paziente tedesco soccorso...

Posted by Ulss 1 Dolomiti on Saturday, 9 July 2022

Stejnou italskou nemocnici o den později opustila také další Němka, 51letá žena s iniciály M. C. Žena nemocnici před svým odchodem napsala děkovný dopis, kde popsala okamžiky po tragickém sesuvu. "O tom, co se stalo, nic nevím, probudila jsem se v nemocnici. Hodně práce za mě udělali lékaři, hlavně personál neurologie. Závratě a moje stabilita se pomalu, ale vytrvale zlepšují. Vštěpují mi optimismus! Musím být také optimista, ať vše dobře dopadne. Děkuji všem," napsala vděčná žena. 

Mezi 11 obětmi byli také dva kamarádi z České republiky. Jejich těla nyní míří do Česka. Podrobnosti si přečtěte v tomto článku na TN.cz

Jak k sesuvu došlo a jak velký vliv mělo na nehodu globální oteplování, vysvětlili klimatolog Michal Jeníček a horolezec Radek Lienerth:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz