Domácí

Celý život pomáhala, teď potřebuje pomoc. Pojišťovna jí neproplatila vozík

Celý život pomáhala, teď potřebuje pomoc. Pojišťovna jí neproplatila vozík
Zdravotní sestra Nemocnice Jihlava Marie Veselá. Zdroj: Se souhlasem Nemocnice Jihlava

Zdravotní sestra Marie Veselá pracovala v jihlavské nemocnici od roku 1989 na dětském oddělení a na kontaktním centru. Posledních téměř 20 let však bojuje se zákeřnou nemocí, s roztroušenou sklerózou. Protože jí pojišťovna odmítla proplatit vozík, který v současnosti akutně potřebuje, rozhodla se nemocnice vypsat sbírku.

"Během posledního roku došlo k razantnímu zhoršení zdravotního stavu paní Veselé," uvedla nemocnice na facebooku. Kolegyně jihlavských sestřiček prý již téměř nemůže chodit, potřebuje proto auto a elektrický vozík. Pojišťovna však obě žádosti zamítla a neproplatí jí ani auto, ani vozík.

Nemocnice Jihlava se proto rozhodla vyhlásit dobročinnou sbírku. Z vybraných peněz následně Marušce přispěje na zakoupení elektrického vozíku a chytrých hodinek na zavolání SOS pomoci. Kdo má tedy zájem, může přispět na kontaktním centru nemocnice, kde je se souhlasem vedení nemocnice umístěna schránka, kterou má na starost zdravotní sestra Šárka Cmuntová Heroutová.

Související obsah

​Roztroušená skleróza je chronické autoimunitní onemocnění, které postihuje centrální nervový systém, tedy míchu, mozek a obaly zrakového nervu. Nejčastěji začíná mezi 20. až 40. rokem života, její výskyt je častější u žen (zhruba v poměru 2:1). V České republice trpí roztroušenou sklerózou přibližně 20 tisíc lidí.

pem, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz