Krimi

Chtěl zastrašit svého soka. Našli u něj samopal s tlumičem a mačetu

Olomoučtí policisté vyšetřovali zvláštní případ. Muž se pokoušel zastrašit svého soka, se kterým má nevyřízené spory. Vyzbrojil se tedy a s kuklou na hlavě se v noci pohyboval na pozemku jeho domu. Vyděšený majitel zavolal policii, která 50letého Olomoučana zadržela.

Nevyřešené spory nejspíš stojí za netradičním způsobem zastrašování svého "nepřítele". S kuklou na hlavě a vyzbrojený samopalem značky Škorpion, mačetou, gumovou paličkou, nožem a dalšími předměty se 2. července v noci měl 50letý Olomoučan vydat před mužův dům.

Ten na něj však zavolal policii, které se podařilo zadrženého zastavit při útěku z místa. Zbraň, kterou se snažil muž majitele domu zastrašit, na sobě podle policistů měla tlumič. Její zásobník byl téměř plný.

"Provedeným šetřením policisté zjistili, že zadržený muž je držitelem zbrojního průkazu a zajištěnou zbraň má registrovanou na sebe. S ní se měl po pozemku pohybovat a v době příjezdu policistů se jí měl snažit zbavit," uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Související obsah

Tento výlet k domu na okraji Olomouce prý nebyl jeho prvním. Také s kuklou na hlavě a pravděpodobně s mačetou na opasku se na tomto pozemku pohyboval už v polovině června. Tehdy utekl hned, jak si ho majitelé všimli.

"Zadržený muž nebyl dříve soudně trestán," dodala k případu policejní mluvčí. Muž je podezřelý z porušování domovní svobody a nebezpečného vyhrožování. Ve vězení by mohl strávit až tři roky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz