Na problém úbytku včel se pokouší v nové kampani upozornit řetězec Penny Market. Z regálů v jedné prodejně ve středu vyřadil všechny potraviny, které se neobejdou bez práce včel.
Kdo dostane ve středu chuť na ovoce nebo zeleninu a zamíří do Penny Marketu v pražské Uhříněvsi, má smůlu. Prodejna se zapojila do projektu Den bez včel.
V rámci projektu se snaží upozornit na úbytek zdravých a silných včelstev. Návštěvníci supermarketu si tak ve středu nenakoupí žádné potraviny, které se neobejdou bez včel. Bude tak například chybět ovoce a zelenina, ale i další jídlo.
Celkově pak zmizelo z regálů přes 60 procent potravin. Například i maso, které bylo předem kořeněné. Práci včel by pak prý nenahradili ani čmeláci, pokud by se jejich počet zvýšil.
Akce byla oficiálně zahájena dopoledne, na místě se mimo zástupců Penny Marketu ukázal například ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), Dalibor Titěra z Výzkumného ústavu včelařského a Bohumil Černý z pražské Botanické zahrady.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz