Domácí

Zemřel významný český sochař a hudebník. Bylo mu pouhých 60 let

Zemřel významný český sochař a hudebník. Bylo mu pouhých 60 let
Libor Krejcar Zdroj: Guerilla records |

Umělecký svět truchlí. V pátek totiž zemřel významný všestranný umělec Libor Krejcar. Věnoval se převážně sochařině. Vytvářel sochy zvířat, ale zpracovával i křesťanské náměty.

Sochař, malíř, básník, hudebník. Všemi těmito slovy lze vystihnout Libora Krejcara, který v pátek 8. července navždy opustil tento svět. Bylo mu 60 let. Zemřel po několikaleté těžké nemoci. 

Vyučil se uměleckým řezbářem. Poté pracoval jako restaurátor dřeva. Svá díla začal vystavovat v osmdesátých letech. Do revoluce však jeho výstavy nebyly oficiální. Pohyboval se v prostředí českého undergroundu. Osobně se znal například s básníkem Ivanem Martinem Jirousem, kterému ilustroval několik sbírek básní. Za svůj život měl přes 40 výstav.

Související obsah

Jeho přátelé si stojí za tím, že je jako umělec nedoceněný. "Libor Krejcar navzdory nezpochybnitelné kvalitě své tvorby zůstává neprávem opomíjen. Jeho dílo není vystavováno tak často, jak by si zasloužilo, protože jeho svět se neprotíná se světem komerce, podbízivosti a lacinosti," napsal o něm kurátor Vladimír Drápal na svém facebookovém účtu.

"8. července zemřel Libor Krejcar, důležitý člen rodiny Guerilla Records. Jsem pyšný na to, že jsem občas mohl být u toho, co dokázal, ať už v hudbě, slově, nebo výtvarnu. Měl ojedinělý talent na všechno," připojilo se ke vzpomínce hudební vydavatelství Guerilla Records, se kterým Krejcar spolupracoval. 

Poslední rozloučení s renesančním umělcem proběhne v kostele svatého Bartoloměje v Heřmanově Městci v pátek 15. července.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz