Domácí

Žena postříkala exekutora pepřákem. Za chvíli se sama začala dusit

Pět lidí museli ošetřit záchranáři po útoku ženy, kterou v Chrudimi navštívili exekutoři. Obyvatelka bytu na ně totiž vytáhla pepřový sprej.

Incident se stal ve středu v poledne v chrudimské ulici U Stadionu. Dva muži přišli oblepovat majetek, zazvonili a dveře jim otevřely děti. Vzápětí se měla přiřítit i jejich matka. Podle policie exekutorům začala nadávat, dvojice ji prý opakovaně upozorňovala, že sebou nosí pepřový sprej. Jenže žena ho měla také a byla rozhodně rychlejší.

Dávku štiplavé chemikálie stříkla na jednoho muže a potřísnila mu záda a krk. V uzavřeném prostoru se nepříjemný zápach rychle šířil, takže za chvíli se už dusilo pět lidí, jeden byl podle informací televize Nova dokonce astmatik. A to už byla práce pro záchranáře. Ti sice nemuseli nikoho převést do nemocnice, za to ale na místě ve velkém vyplachovali lidem oči a dezinfikovali zasaženou kůži.

Související obsah

Jelikož se celá situace takto vyhrotila, vzápětí na místo dorazil i kompletní výjezd kriminalistů. Ti už útok na exekutory začali vyšetřovat jako trestný čin násilí proti úřední osobě. V takovém případě může obviněný skončit ve vězení minimálně na půl roku, ale v závažných případech je to až šest let. V tomto případě se totiž i slzotvorný prostředek posuzuje jako zbraň.

Exekutorská práce obvykle nebývá klidná. Prakticky každý týden se exekutoři někde v republice obracejí na policii s prosbou o pomoc. Dlužníci jim totiž vyhrožují, nadávají jim a mnohdy je ani do bytu nechtějí pustit. Že by se ale situace vyhrotila jako nyní v Chrudimi, není zase tak časté.

niká, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz