Zajímavosti

Chorvaté se smějí turistům ve škodovce. Opět udělali Česku ostudu

Chorvaté se smějí turistům ve škodovce. Opět udělali Česku ostudu
Turista - ilustrační foto | Zdroj: profimedia.cz

Velký rozruch vzbudilo na sociálních sítích video, které zachycuje, jak se skupince turistů v tmavé Škodě Kodiaq příliš nepovedla návštěva chorvatské pláže. Koupání v moři si jistě užili, s odjezdem to ale bylo horší. Zaparkovali totiž přímo na pláži a vůz do oblázků zapadl.

Na příběh upozornil portál Dnevnik.hr. Podle něj video zachycuje turisty, kteří vyrazili na oblázkovou pláž na poloostrově Pelješac. Zatímco na pláž to ještě šlo, turisté měli velký problém dostat se pryč, protože auto zapadlo.

Video se stalo hned hitem na sociální síti TikTok. Zatímco se řidič snaží vycouvat a dva muži zkouší tmavému kodiaqu pomoci tlačením, autor videa na výletníky křičí, že tam nemohou parkovat.

@macccmaccc_

#fyp #croatia #peljesac #tourist #skoda #beach

♬ original sound - Pliska

Mate Pauletić v diskusi pod videem poznamenal, že "největší problém je v šoférovi, který neví, jak řídit". Další se smějí, že turisty dohonila karma za jejich pohodlnost a snahu dojet co nejblíž k moři. Další debatují o tom, že musí jít určitě o Čechy, ostatně, ačkoliv registrační značka není pořádně vidět, její formát odpovídá značkám českých aut.

Související obsah

​Chorvaté jsou na podobné chování turistů již alergičtí. Před rokem je rozčílilo chování skupiny rekreantů, kteří v kempu u Šibeniku nechtěně dojeli až do moře. Zaparkovali totiž přímo na pláži a příliv se pak postaral o zbytek. Více o nepovedené návštěvě pláže zjistíte zde.

Štáb TV Nova strávil v Chorvatsku den na pláži a zjišťoval ceny služeb. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz