Zahraničí

"Vzbudil nás zápach kouře!" Čechům zkazily dovolenou v Chorvatsku požáry

Česká rodina se místo odpočinku u moře bála v Chorvatsku evakuace. V nedalekém Šibeniku totiž řádil oheň. Ten navíc město zanesl popelem. Navíc se vzduchem táhl obrovský mrak žlutého kouře, nízko nad hlavami rekreantů létala hasičská letadla, a v noci je dokonce vzbudil zápach kouře.

Dovolenou u moře si rodina z Česka v Chorvatsku moc neužila. Místo odpočinku u moře museli utíkat. "Běželi jsme z pláže, kdybychom se museli evakuovat," řekla pro TN.cz čtenářka, která si nepřála být jmenována. 

Navíc se nad městem táhnul hustý žlutý kouř z nedalekého ohně. S ním přišla i "žlutá tma". "Dost lidí z pláže odešlo, bylo chladno," pokračovala. V době požárů se s rodinou nacházela v turisticky oblíbené vesnici Srima nedaleko letoviska Vodice.

Související obsah

Neodpočali si ani večer. "Dnes v noci nás vzbudil zápach kouře," řekla v pátek dopoledne čtenářka. "Všude byl popel," dodala. Ten zanesl například zaparkovaná auta. 

Jejich náladě rozhodně nepřidala ani hasičská letadla. "Letadla byla velmi hlučná. Létala nám prakticky hned nad domy," pokračovala. Hasiči nabírali v moři vodu během celého čtvrtka. 

S požáry v Chorvatsku bojovala speciální letadla:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz