Tipy na výlet

V Česku je nespočet vyhlídek. Na některé můžete vyrazit i s dětmi

Česko je zemí vyhlídek a rozhleden. Oblíbené jsou nejen ty přírodní, ale také ty postavené. A máme dokonce i jednu podhlednu. Podívejte se na tipy TV Nova na ty nejlepší české vyhlídky.

Lidé si rádi zpestří výšlap nebo procházku hezkým a ideálně i fotogenickým cílem. A že máme u nás v Česku opravdu na výběr. Stovky vyhlídek najdete napříč celou republikou.

Asi jedna z nejznámějších v Česku je vyhlídka Máj, která nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů na Vltavu. Najdete ji nedaleko vesnice Teletín v obci Krňany ve Středočeském kraji. Z Prahy jste tam autem za necelou hodinu, z Brna za něco málo přes dvě. Z autobusu vystupte na zastávce Teletín, pokud si zvolíte vlak, tak v Jílovém u Prahy. Pokud pojedete autem, nechte ho na přilehlém parkovišti.

Nahoru je to z obce něco málo přes kilometr nenáročnou trasou, kterou zvládnou i děti nebo méně fyzicky zdatní jedinci. Na samotné vyhlídce je pak třeba si dát pozor na nebezpečné skály, které nejsou nijak jištěné. Ideální je dorazit ve všední den, kdy je tam téměř prázdno.

Související obsah

​Krásný výhled na další českou řeku, tentokrát Berounku, najdete na nepříliš známých, ale o to příjemnějších Tetínských vyhlídkách. I tento výlet je fyzicky i časově nenáročný.

Jen necelých 15 kilometrů odtamtud najdete další skvost – Svatého Jana pod Skalou. Nahoru ke kříži vede pořádně náročný výšlap. K tomuto místu se pojí i legenda – poutníkovi se tam v 10. století zjevil pod svatojanskou skálou sv. Jan Křtitel. Po náročném výšlapu se můžete osvěžit a posilnit v místní restauraci.

Na Frýdlantsku stojí za návštěvu skalní vyhlídka Ořešník. Jedna z nejhezčích vyhlídek je také v Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce – z Belvedéru je úžasný výhled do 130 metrů hlubokého kaňonu řeky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz