Domácí

Hasiči krotili řadu požárů na Tachovsku. Způsobily je jiskry z parní lokomotivy

Nepříliš slavně skončila v neděli v Bezdružicích na Tachovsku oblíbená akce. Z parní lokomotivy, která v oblasti vozila lidi, totiž lítaly jiskry. Ty poté zapálily trávu a na několika místech vypukl požár.

Hasiči přijali oznámení o požárech v neděli před půl druhou odpoledne. V Bezdružicích se totiž celý víkend konala akce s názvem Bezdružické parní léto. Na trati Pňovany-Bezdružice se tak lidé mohli svézt parní lokomotivou. A právě ta byla důvodem výjezdu jednotek.

"Zasahovali jsme u Konstantinových Lázní. Bylo to opravdu kvůli lokomotivě. Nalezli jsme dvě ohniska požáru," řekl TN.cz mluvčí hasičů Michal Holeček.

Související obsah

Z lokomotivy totiž během její jízdy lítaly jiskry. Ty následně zapálily suchou trávu. Hasičům se podařilo požáry lokalizovat ještě před druhou hodinou odpoledne. "V jednom ohnisku shořel balík sena. Jinak je vše pod kontrolou," doplnil Holeček.

Podle Holečka se incident odehrál na klasické kolejové trati, a navíc v místě, kde je omezení rychlosti a vlaky tam mohou jet pouze 10 kilometrů za hodinu. Hasiče zavolali svědci.

"Volali jsme na tísňovou linku. Rychle se to rozšiřovalo, zejména kvůli suché trávě. Paní na tísňové lince nám dokonce řekla, že je to kvůli té lokomotivě. Lítaly z ní jiskry, které zapalovaly trávu," uvedla pro TN.cz svědkyně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz