Zahraničí

Neštěstí na Slovensku: Vítr odfoukl skákací hrad i s dětmi. Čtyři se zranily

Ve sportovně-rekreačním areálu ve Valčianské dolině na Slovensku se o víkendu převrátil skákací hrad. Čtyři zraněné děti skončily v nemocnici, jejich zdravotní stav by naštěstí neměl být vážný.

V neděli zasahovaly v lyžařském středisku Snowland-Valčianská dolina v Malé Fatře všechny záchranné složky. "U jedné z atrakcí došlo ke kolizi, když skákací hrad s osmi dětmi odfoukl vítr a převrátil se," uvedli k incidentu hasiči.

Záchranáři na místě ošetřili a do nemocnice transportovali čtyři děti, upřesnila pro TASR jejich mluvčí Alena Krčová. "Vzhledem k tomu, že jde o nezletilé pacienty, víc informací zatím poskytnout nemůžeme," doplnila.

Podle informací TV Markíza naštěstí nebyla zranění malých pacientů příliš vážná. V jednom případě mělo jít o zlomeninu ruky, v dalších třech o odřeniny.

Související obsah

​Jednatel rekreačního areálu Erik Trašky řekl, že z technického hlediska bylo podle provozovatele vše zajištěno tak, jak mělo. "Budou to vyšetřovat orgány činné v trestním řízení. Je mi to velmi líto a jménem celé firmy se chci omluvit zraněným, rodičům a příbuzným," řekl.

Trašky vysvětlil, že veškeré certifikáty bezpečnosti získala společnost přímo od výrobců skákacích hradů. Atrakce jsou vždy ukotveny v zemi, zality chemickými kotvami a certifikovanými skobami. "Kontrolujeme je denně," ubezpečil.

Incidenty se skákacími hrady jsou hlášené i z řady dalších zemí včetně Španělska, Anglie nebo třeba z Česka. Loni kriminalisté obvinili z těžkého ublížení na zdraví 51letého muže, který byl zodpovědný za provoz skákacího hradu v zábavním parku v Chlumci nad Cidlinou na Královéhradecku. Právě na této atrakci se o rok dříve v srpnu zranilo šest dětí poté, co se na ně nafukovací hrad kvůli poryvu větru převrátil.

V australské škole zemřelo po převrácení skákacího hradu pět dětí (12/2021):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz