Zahraničí

Skákací hrad ve Španělsku se vznesl do vzduchu i s dětmi. Dvě zemřely

Skákací hrad ve Španělsku se vznesl do vzduchu i s dětmi. Dvě zemřely
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Tragédie se stala v úterý ve Španělsku. Skákací hrad, ve kterém bylo v tu dobu několik dětí, se kvůli větru vznesl do vzduchu. Z něj vypadla 8letá dívka, která pád nepřežila. Další čtyřletá dívenka zemřela později v nemocnici kvůli vážným zraněním.

Tragicky skončila dětská zábava ve španělské Valencii. Silný vítr tam minulé úterý večer vynesl do vzduchu skákací hrad. Podle informací deníku Mirror v něm bylo v tu chvíli devět dětí. Když byl hrad ve vzduchu, vypadla z něj 8letá dívka.

Všechny děti byly rychle převezeny do nemocnice ve Valencii. Dívenka, která z hradu vypadla, v nemocnici zraněním podlehla. Další, teprve čtyřletá holčička, utrpěla vážná zranění. Po pěti dnech bohužel také zemřela. Ostatní děti jsou mimo ohrožení života.

Související obsah

​"Bude teď na policii, aby určila, co přesně se tehdy stalo," řekl starosta Mislaty Fernandez Biesela. "Kvůli tragické události jsme vyhlásili na 7. ledna oficiální den smutku. Chtěli bychom vyjádřit upřímnou soustrast rodině a přátelům dívky, která přišla o život. Bylo jí pouhých osm let," uvedli představitelé radnice.

Tragédie ve Valencii se stala ani ne měsíc po podobném incidentu v Austrálii. Tam v polovině prosince vynesl vítr skákací hrad s dětmi do vzduchu, a to až do výšky 10 metrů. Zemřelo při tom šest dětí ve věku od 11 do 12 let.

Tragédie v australské škole. Vítr odnesl skákací hrad. Zemřelo pět dětí (12/2021):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz