Domácí

Čínského miliardáře hledal dva roky celý svět. Hraje golf u Prahy

Zakladatel a ředitel společnosti Alibaba Group Jack Ma před dvěma lety po kritice čínských regulátorů i prezidenta Si Ťin-pchinga záhadně zmizel. Minulý týden ho ale vyfotili, když hrál golf kousek od Rudné u Prahy. Po tamní trávě se procházel se svými čínskými přáteli a osmi strážci.

Fotografie pátého nejbohatšího Číňana přinesl v pondělí deník Blesk. Zakladatel tržiště Alibaba dříve zkritizoval tamní regulační orgány, které podle něj omezeními brzdí rozvoj a inovace. Následně se po něm slehla zem.

Loni měl být Ma s dalšími byznysmeny na jachtě ve Španělsku. Na začátku července ho viděli na univerzitě v Nizozemsku. Minulý týden ve čtvrtek ho fotografové zastihli v golfovém resortu Albatross u Prahy. Procházel se po něm s čínskými přáteli i osmi strážci. Podle informací Blesku je momentálně ubytovaný v hotelu v centru Prahy.

Související obsah

Společnost AliExpres, která spadá pod Alibabu, má v Jenči u Prahy obří logistické centrum. To zaměstnává asi 500 lidí a rozesílá balíčky z Číny do Německa a dalších evropských zemí. Právě s tímto centrem by Maova návštěva mohla souviset.

Kvůli kritice Komunistické strany Číny Ma zmizel v říjnu 2020. Jeho firmy navíc dostaly zákaz vstoupit na burzu. Mluvilo se o možném domácím vězení. Nahradili ho i jako porotce v televizní soutěži Afričtí hrdinové byznysu. 

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz