Zahraničí

Oblíbená destinace zakázala plážové sprchy. Potýká se s velkým suchem

Oblíbená destinace zakázala plážové sprchy. Potýká se s velkým suchem
Ilustrační foto | Zdroj: Getty Images

Sprchy na plážích na chorvatském poloostrově Istrie dostaly stopku. Kvůli suchu totiž úřady rozhodly, že je nutné šetřit vodou a k dodržování opatření vyzývají i turisty. Zákaz se týká i mytí aut a zalévání.

Chorvatský region Istrie zavádí opatření, které má snížit spotřebu vody. Kvůli vedrům je totiž v oblasti stále větší sucho a hrozí, že se situace bude ještě zhoršovat. Omezení platí od pondělí. Pitnou vodu nyní není možné se sprchovat na plážích, mýt auta nebo veřejná prostranství, ani zalévat soukromou nebo veřejnou zeleň.

Výjimku dostaly trhy, píše chorvatská tisková agentura Hina. O opatření rozhodli v pátek istrijští starostové a ředitelé vodárenských společností. Kromě sucha, se kterým se nyní region potýká, je důvodem také to, že podle předpovědí nemá v následujících dnech na Istrii zapršet.

Související obsah

"Vyzývám všechny, aby šetřili pitnou vodou, aby v budoucnu nebylo nutné zavádět ještě přísnější opatření," prohlásil istrijský regionální politik Boris Miletić. Podle náčelníka krajského štábu civilní obrany Dina Kozlevace je nutné snížit spotřebu vody o 10 až 15 %, uvedl to chorvatský web N1.

Čekají na vás v Chorvatsku turistické pasti? Podívejte se na reportáž:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz