Domácí

Jihlavská zoo už ví, jak utekly tři zebry. Viníky potrestala

Vedení jihlavské zoologická zahrada už ví, jak se před týdnem dostaly z jejího areálu tři zebry a viníky už potrestalo. Zvířata se několik hodin pohybovala po městě a jeho okolí. Jen díky velkému štěstí se nikomu nic nestalo.

Za plného provozu mezi auty i v ulicích města. Zebří rodinka samec, samice a mládě si udělaly několikahodinový výlet po Jihlavě a okolí. Vedení jihlavské zoo už ví, jak se zebří rodince podařilo dostat z areálu zahrady. Mohou za to dva zaměstnanci a jejich nedůslednost. 

Zaměstnanci nechali otevřený zadní vchod k výběhu zeber i služební vchod do jihlavské zoo a zebry vyběhly. "Ošetřovatel si nezamkl bránu do výběhu. Zebry, jestli se lekly, tak vypálily ven," uvedl ředitel jihlavské zoo Jan Vašák. Oběma zaměstnancům už vedení udělilo tresty, oba přijdou o několik tisíc z výplaty.

Související obsah

Nejtěžší bylo zebry chytit. Svoboda a volný pohyb se jim zalíbily. Několik pokusů o zahnání do přepravního kontejneru skončilo fiaskem. "Blbě se chytají, zebry se blbě uspávají, takže potřebujeme zvíře nasedovat, a pak ho v podstatě dotlačit do bedny," vysvětlil Vašák. Podařilo se to až po pěti hodinách a osmi dávkách sedativ. Kromě několika oděrek se naštěstí nikomu nic nestalo.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz