Zajímavosti

Ze zoo v Jihlavě utekly zebry. Proplétaly se hustou dopravou

Skupinka zeber utekla v pondělí z jihlavské zoo. Jejich úprk zachytil na kameru řidič na silnici mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem. Do pátrání po uprchlých zvířatech se zapojila i policie.

Podle ředitele jihlavské zoo Jana Vašáka zatím není příčina útěku zvířat zcela jasná, nejpravděpodobnějším vysvětlením je ale zatím chyba na straně člověka. Utekly celkem tři zebry, samec, samice a mládě, žádná další zvířata zoo neopustila. 

Zebry by neměly být nebezpečné svému okolí, napak spíše hrozí, že při útěku zraní samy sebe nebo něco rozbijí. Před lidmi prchají, podle ředitele zoo se proto chytají velmi špatně.

Související obsah

"Zebry se pohybovaly po ulicích a dostaly se až do okrajové části města, kde se je podařilo zahnat do uzavřených prostor. V současné době probíhá odchyt zeber ze stran pracovníků zoologické zahrady," uvedla policejní komisařka Jana Kroutilová v době pátrání po zebrách.

Všechna tři zvířata se podařila odchytit před třetí hodinou odpoledne. U zebřího samce se odchycení povedlo až na čtvrtý pokus na jihlavském baseballovém hřišti, bylo potřeba osm uspávacích dávek.

Jedno zvíře se podařilo odchytit až na čtvrtý pokus. Podívejte se, jak si zebra odchytáře povodila: 

bd, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz