Ekonomika

Další dodavatel plynu zdražuje. Ceny narostou pro zákazníky bez fixace

Další dodavatel plynu zdražuje. Ceny narostou pro zákazníky bez fixace
Ilustrační obrázek Zdroj: TV Nova

Zákazníci innogy bez fixace si od září připlatí za plyn. Cena se totiž u základního produktu Standard zvýší o 12 procent. Většina klientů ale podle společnosti zdražení nepocítí, protože má fixaci.

Zemní plyn bude od 1. září pro zákazníky innogy dražší. Celková roční platba bude pro lidi bez fixace na základním ceníku Standard o 12 procent vyšší.  Firma to oznámila v úterní tiskové zprávě.

Domácnost tak v rodinném domě zaplatí měsíčně o 450 korun více. Zákazník, který si na plynu pouze vaří, si připlatí za měsíc 30 korun. Člověk, který bydlí v bytě, měsíčně zaplatí o 190 korun více.

Související obsah

"Důvodem je setrvávající velmi vysoká úroveň velkoobchodních cen a opětovný skokový cenový nárůst v červnu," uvedl mluvčí innogy Pavel Grochál. Většiny zákazníků se podle něj zdražení nedotkne. Dál pro ně budou platit smlouvy s fixovanými cenami.

Na velkoobchodních trzích ceny plynu stále neklesají. Do cen se promítá nervozita okolo ruských dodávek. "Během června nákupní ceny opět skokově v krátké době vzrostly o 50 procent," upozornil mluvčí Grochál.

Související obsah

"Na tento výrazný pohyb už jsme museli reagovat. Přesto našim zákazníkům bez fixace rostou náklady na plyn pomaleji než u konkurence. Skokový nárůst cen na trzích za poslední rok jim tlumí náš postupný nákup, kdy nakupujeme velké objemy plynu s dvouletým předstihem," sdělil ředitel innogy pro maloobchod a marketing David Konvalina.

Od září zdražují i další dodavatelé. Například Pražská plynárenská prodejní cenu v průměru o 29,8 procenta. Společnost E.ON zvýší ceny plynu o asi 50 procent. Ceny energií zvyšuje i ČEZ či PRE.

Například ČEZ zdražil elektřinu už od července. Na začátku srpna zvýší ceny znovu, jedna megawatthodina nyní stojí 6 025 korun, od příštího měsíce se cena navýší na 7 464 korun.

Poprvé nezdražuje ani innogy. O sto korun zdražila společnost několik svých produktů už v červnu. Týkalo se to plynu Optimal či Start 12.

Gazprom omezí dodávky plynu do Evropy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz