Zahraničí

Ve Velké Británii vypukly obří požáry. Stojí za tím extrémní vedra

Londýnští hasiči bojují s rozsáhlými požáry, které tam vypukly v důsledku extrémních teplot. Oheň poškodil již několik budov a rozšířil se na louky a pole. Podle starosty Londýna Sadiqa Khana je situace kritická.

Ve Velké Británii v úterý padl historický teplotní rekord, tamní meteorologický úřad zaznamenal v časných odpoledních hodinách přes 40 stupňů Celsia. V Londýně vypuklo několik požárů, hasiči proto vyhlásili stav pohotovosti. "Stav je kritický. Hasičský sbor je pod obrovským tlakem," napsal na twitteru starosta hlavního města Sadiq Khan.

Související obsah

​Na okraji východního Londýna oheň podle Sky News poškodil několik domů. Nejméně jednu budovu zcela zničil. Rozšířil se z přilehlých luk a polí, které sežehl. Zastaven byl veškerý provoz vlaků mezi London Euston a Milton Keynes kvůli požáru blízko trati. Ten vypukl poté, co v důsledku extrémních teplot spadlo trakční vedení.

Do boje s požáry se vydaly stovky hasičů. Veřejnost vyzývali k tomu, aby na tísňovou linku hlásila jakýkoliv oheň, který uvidí doutnat. "Čím dříve se o něm dozvíme, tím dříve jej dokážeme dostat pod kontrolu," vysvětlují.  Zatím nejsou informace o tom, zda se při požárech někdo zranil. Hasiči důrazně varovali před grilováním, rozděláváním ohňů a odhazováním nedopalků cigaret.

“Byl to den, který nemá v historii londýnských hasičů obdoby,“ řekl CNN Jonathan Smith z vedení sboru. Velkých požárů bylo deset po celém městě. Kolem osmé večer místního času byla podle jeho slov metropole „z nejhoršího venku“.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz