Zahraničí

Ruské tempo bude pomalé. Potřebují přestávku, napsalo ministerstvo

Ruské tempo bude pomalé. Potřebují přestávku, napsalo ministerstvo
Ruské vojenské vozidlo | Zdroj: Profimedia

Ruský postup Ukrajinou by měl v dalších dnech zpomalit. I přes to však může Putinova armáda dosáhnout dalších územních zisků, tvrdí britské ministerstvo obrany. Podle se Rusko potýká s nedostatkem vojáků.

Až šest samostatných armád Ruska se prý nadále zapojuje do invaze na Ukrajině. Ty měly být původně stavěné až pro 150 tisíc vojáků. I přesto se posun Putinových vojsk může začít zpomalovat.

"Rusko sice může ještě dosáhnout dalších územních zisků, ale jeho operační tempo a rychlost postupu budou bez významné operační přestávky na reorganizaci a obnovu sil pravděpodobně velmi pomalé," uvedlo britské ministerstvo obrany.

Potíže s udržením účinné bojové síly provázejí Rusko od začátku konfliktu, ale je prý pravděpodobné, že se tento problém bude i nadále prohlubovat. Putinově armádě totiž chybí vojáci.

Související obsah

Stratégové tak musejí složitě přemýšlet, jestli vyslat zálohy na Donbas, nebo na obranu proti ukrajinským protiútokům. O ty se napadená země pokouší v jihozápadní části Chersonu. Hlavním cílem by totiž mělo být právě obsazení Doněcké oblasti.

Podle webu Newsweek se měla Putinova armáda nacházet v krátké takzvané operační pauze, právě aby si jednotky mohly odpočinout. Zpátky do plných sil se však navrací velmi rozvážně. Pauzu Rusko totiž překvapivě nevyužilo k reorganizaci struktury vojenského velení.  

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz