Počasí

Český úřad vyhlásil volno kvůli extrémnímu vedru. Od lidí to schytal

Chrudimský městský úřad kvůli vysokým teplotám, před kterými platí i výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), omezil otevírací dobu. Chce tak chránit zdraví svých zaměstnanců. U lidí se však rozhodnutí s pochopením nesetkalo.

Městský úřad v Chrudimi ve středu a čtvrtek zavře už ve 12 hodin. Nechce své zaměstnance vystavovat zátěži kvůli extrémním vedrům, před nimiž varovali meteorologové.

"Pozor, v souvislosti s vysokými teplotami 32 až 34 stupňů Celsia, avizovanými předpověďmi ČHMÚ na dny 20. až 21. července, bude mimořádně pro tyto dny upravena provozní doba Městského úřadu Chrudim. Děkujeme za pochopení," informovalo město na facebooku.

Pochopení je však patrně úplně poslední reakcí, se kterou se oznámení setkalo. Většinu lidí rozčílilo a chrudimský úřad bez servítek zkritizovali.

Související obsah

"Navrhnu přednostovi, že bychom na odpoledne zavřeli nádraží. Vlaky by jezdily jen do oběda a pak až navečer," napsal Pavel. "To se nestydí? Sedí v kancelářích, když nemají klimatizaci, tak alespoň větráky. A co lidé ve fabrikách, pekárnách? Další výsměch obyčejným pracujícím," podotkla Zdeňka.

"Jsem rád, že všechny peníze z našich kapes byly rozumně investovány. Teď je teprve vidět, jak rychle a pružně dokáže státní správa zareagovat na tak nepředvídatelnou událost, jako je teplo v červenci," vysmál se Chrudimi Adam.

Úřad doplnil, že on-line termíny a domluvené schůzky se neruší. "Provoz v budově na Pardubické čp. 67 bude na místě zajišťovat pověřená osoba, a to ve středu i ve čtvrtek," uzavřelo město.

Vedra budou ještě úmornější, podle expertů nás čeká peklo:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz