Krimi

Zrůdnost v teplické Zámecké zahradě. Návštěvníci zabili kachny a labutě

Zrůdnost v teplické Zámecké zahradě. Návštěvníci zabili kachny a labutě
Labutě z teplické Zámecké zahrady | Zdroj: Město Teplice

Před několika dny našli v teplické Zámecké zahradě pět mrtvých labutí a dvě kachny. Nešlo o ptačí chřipku ani žádnou další bakteriální infekci. Podle veterinářů je zabili lidé.

Zjištění, co stojí za smrtí pěti labutí a dvou kachen v Zámecké zahradě v Teplicích, způsobilo obrovské pozdvižení. Ptáci, kteří zemřeli mezi 11. a 15. červencem, zabil člověk. Zjistili to veterináři, kteří testovali, zda opeřence neskolila ptačí chřipka nebo jiná bakteriální infekce.

"Na vodních plochách v Zámecké zahradě jsou momentálně v pořádku dvě dospělé a dvě mladé labutě," uvedlo město Teplice na svých webových stránkách. Odbor životního prostředí magistrátu v Teplicích zároveň za jejich usmrcení podá trestní oznámení na neznámého pachatele.

Výsledek šetření veterinářů rozčílil místní obyvatele. "Hrůza hrůz, takový masakr," napsala na sociálních sítích jedna z komentujících. "Já jsem z toho furt v šoku, ještě minulý týden jsem je viděl pospolu a dnes čtu toto," přidal další. Někteří přitom neváhali použít i ostřejší slova.

Související obsah

"Z vyšetření jsou patrná pohmoždění krku a hrudního koše ptáků, která byla příčinou jejich úmrtí," reagoval primátor Hynek Hanza (ODS).

"Dokážu zkousnout hodně. Bordel, vandalismus, nerespektování pravidel apod., ale týrání a zraňování zvířat, to už je hodně přes čáru!!! Fakt to někomu stojí za to, nakopnout a škrtit labuť???" rozohnil se Hanza.

U děčínského Zámeckého rybníka útočil na auta labutí samec:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz