Domácí

Muž ze Šumperska se zbavoval kola, přišel o milion

Muž ze Šumperska se zbavoval kola, přišel o milion
Ilustrační snímek | Zdroj: Profimedia

Pořádný šok prožil v úterý ráno 48letý muž ze Šumperska, když zkontroloval stav svého bankovního konta. Na účtu mu měly přistát necelé tři tisíce korun za prodané kolo. Místo toho ale zjistil, že přišel o téměř milion korun.

Měl jízdní kolo, které už nepotřeboval. Muž ze Šumperska proto udělal to nejlepší, co v danou chvíli mohl. Rozhodl se ho prodat.

Na internet umístil inzerát, v němž za kolo požadoval necelé tři tisíce korun. "Vážný zájemce" se ozval v pondělí, a to prostřednictvím mobilní aplikace. Důvěřivý majitel v tu chvíli neměl tušení, že jedná s podvodníkem, který se ho snaží okrást.

Související obsah

​"Podvodník vzápětí poslal odkaz na podvržené stránky České pošty, na které prodávající klikl. A poté byl přesměrován k výběru své banky. Zároveň si do telefonu stáhl aplikaci na zřízení elektronického bankovnictví a zadal potvrzující hesla. Poté očekával platbu za jízdní kolo, ale místo ní přišel o 960 tisíc korun," vysvětlil policejní mluvčí Libor Hejtman.

Kriminalisté už ve věci začali konat. Za podvod, padělání, pozměnění platebního prostředku a další trestné činy hrozí pachateli trest odnětí svobody až na osm let.

Policie nyní apeluje na všechny uživatele internetu, aby nikdy neklikali na neznámé odkazy. "Nevyplňujte údaje k Vaší osobě, bankovnímu účtu nebo platební kartě v odkazech zaslaných neznámou osobou," vyzval Hejtman.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz