Domácí

Klokan Skippy utekl z minizoo v Jáchymově. Nestalo se to poprvé

Z minizoo v Jáchymově v úterý večer utekl klokan Skippy. Stalo se to už podruhé. Loni se vrátil po dvoudenním výletu sám. Majitelé doufají, že se to stane znovu.

Skippyho lidé zahlédli ráno v Ostrově nad Ohří, tedy šest a půl kilometru od jeho domova. "Vzhledem k tomu, že on se ten klokan dost často pohybuje i po silnicích, tak především v okolí Ostrova a Jáchymova je třeba být velice opatrný. Když ho někdo zahlídne, tak asi ihned kontaktovat majitelku," uvedl Petr Prokeš ze záchranné a odchytové služby pro zvířata.

Malý dobrodruh se na svobodu vydal už podruhé. "Útěk klokana tady byl už byl v loňském roce jednou. Byli jsme požádaní majitelkou o pokus o odchyt. Specifikum u těch klokanů je, že se používá dost neobvyklá kombinace sedativ. A druhá potíž spočívá v tom, že samozřejmě po aplikaci nezaberou ihned, trvá to třeba 10 až 15 minut, než zaberou," vysvětlil Prokeš.

Související obsah

Lidem, kteří by ho chtěli chytat nebo hladit, odborníci doporučují opatrnost. Výběh je stále prázdný, branka je otevřená. Majitelé doufají, že se klokánek vrátí sám. 

Před několika dny se například podařilo utéct třem zebrám z jihlavské zoo. Zatímco zebry využily nepozornosti ošetřovatelů, klokan Skippy si našel cestu ven z výběhu sám, využil totiž ohnutého plotu.  

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz