Zahraničí

Putinova vážná choroba: Šéf tajné služby zveřejnil detailní informace

Putinova vážná choroba: Šéf tajné služby zveřejnil detailní informace
Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

Ruský prezident Vladimir Putin je smrtelně nemocný, pravděpodobně bojuje s rakovinou nebo Parkinsonovou chorobou. Takové spekulace se ze všech stran šíří už několik měsíců. Šéf americké tajné služby CIA ale tvrdí, že jeho agenti získali informace o naprostém opaku.

Putin je zdravý jako rybička a scénáře o tom, že zanedlouho podlehne vážné chorobě, jsou mylné. Ve čtvrtek to prohlásil ředitel americké CIA William Burns, upozornil portál Euronews.

Podle něj je dokonce šéf Kremlu "zdravý až moc". "Koluje neuvěřitelné množství drbů o Putinově zdraví. My jsme ale shromáždili informace, podle kterých je jeho zdravotní stav v naprostém pořádku," řekl s tím, že jeho výrok nelze považovat za oficiální stanovisko tajných služeb.

​Burns nevyloučil další eskalaci rusko-ukrajinského konfliktu. "Putin svým slovům o Ukrajině bezmezně věří. Za poslední roky jsem ho slyšel několikrát říkat, že Ukrajina není opravdovou zemí. Věří, že je jeho právem, ruským právem, Ukrajincům vládnout," pokračoval.

Související obsah

Rusové se teď soustředí na dobytí Donbasu na východě Ukrajiny. Podle Burnse jim to trvá už 90 dní. "Má to obrovské následky, které jsou velmi bolestivé pro obě strany," podotkl. Moskva před dvěma týdny oznámila, že Luhanskou oblast (jedna ze dvou částí Donbasu, pozn. red.) už má plně pod kontrolou. Kyjev to popírá. 

Navzdory tvrzení amerických špiónů o Putinově pevném zdraví přiživil tento týden spekulace o nemoci sám šéf Kremlu. Při úterní návštěvě íránského Teheránu měl problémy sejít schody z letadla, uvedl list Mirror. Pozornost upoutala i jeho pravá ruka, zdálo se, jako by jí vůbec nedokázal pohnout.

Turecký prezident veřejně zesměšnil Putina:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz