Domácí

Na silnicích jsou stovky policistů. Posvítí si hlavně na kamioňáky

Ve čtvrtek začala celorepubliková dopravněbezpečnostní akce, která potrvá dva dny. Policisté se zaměří hlavně na dodržování bezpečnostních přestávek a doby odpočinku profesionálních řidičů nákladních aut a autobusů.

Řidiči, kteří nedodržují odpočinkové pauzy, velice riskují. A ohrožují nejen svůj život a zdraví, ale také ostatní účastníky silničního provozu. Během současné vlny veder se navíc riziko značně zvyšuje. Vysoké teploty totiž mohou vést k častějšímu výskytu mikrospánku.

Jen ve středu se kvůli mikrospánku staly dvě dopravní nehody na Českolipsku, na Frýdlantsku pak jedna skončila tragicky. "S nástupem vysokých letních teplot jsme zaznamenali už dvě dopravní nehody pod vlivem mikrospánku, které se staly mezi 14. a 15. hodinou," upřesnila mluvčí libereckých policistů Ivana Baláková. Třetí nehoda se stala u obce Krásný Les na Frýdlantsku. Z levotočivé zatáčky tam vyjel 68letý muž, aniž by brzdil. Narazil do stromu a zemřel.

Související obsah

​Mikrospánek, který se u řidičů může v důsledku nedodrženého odpočinku projevit, mívá často tragické následky.

"Policisté budou zároveň dohlížet na to, zda se řidiči nedopouští i jiných přestupků v souvislosti se silničním provozem. Zaměří se samozřejmě i na zahraniční řidiče," uvedl pro web TN.cz policejní mluvčí Pavel Truxa.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz