Mikrospánek

Největší hrozby při cestě na dovolenou? Dopravní expert radí, jak se jim vyhnout

Každý pátý řidič zažil mikrospánek. Vteřinové klimbnutí za volantem může mít tragické následky. Jak se mu vyhnout při cestě na dovolenou? Proč není radno ládovat se za volantem řízky? Jak správně upevnit náklad a na co dalšího si dát pozor na dlouhých trasách, třeba do Chorvatska nebo Rakouska? To radí dopravní expert a mluvčí ÚAMK Igor Sirota v dalším díle našeho seriálu o bezpečnosti na silnicích.

Únava za volantem během léta trápí nejen profíky. Čelit jí musí většina řidičů, kteří se rozhodnou vyrazit na dovolenou autem. Na delší trase velmi snadno mohou podlehnout mikrospánku. Stačí na dvě vteřiny "vypnout" a následky mohou být tragické pro celou rodinu.

Související obsah

"Za takovou dobu můžete při běžné městské rychlosti ujet až 27 metrů, ale na dálnici je to už přes 70 metrů, během kterých vůbec nevíte, co se kolem vás děje. Jak to může skončit, si každý dovede představit," varuje před únavou a mikrospánkem Igor Sirota.

Související obsah

Víte, že vám mohou za únavu sebrat v Chorvatsku řidičák? Víte, jak mikrospánku předejít a jak poznat, že přichází? Podívejte se na další díl našeho seriálu, ve kterém dopravní expert popisuje i další nástrahy, které vás čekají na dlouhých letních cestách.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události