Naše Česko

Stres, křik a záchrana na poslední chvíli: Ježek uvázlý v bazénu byl na pokraji smrti

Stres, křik a záchrana na poslední chvíli: Ježek uvázlý v bazénu byl na pokraji smrti
Ježek uvízl v bazénové filtraci Zdroj: Se svolením Moniky Divácké

Rodina ve Slavkově u Brna má za sebou netradiční záchrannou akci. Na noční koupání se totiž vydal ježeček, který byl pak celou noc uvězněný ve filtračním otvoru. Rodině se ho podařilo zachránit.

Na čtenářku TN.cz Moniku Diváckou čekalo v bazénu nepříjemné překvapení. "Šli jsme se koupat, odtáhneme plachtu z bazénu a najednou tam vidím hlavu. Myslela jsem si, že je to potkan, tak jsem začala ječet," řekla Monika s tím, že po chvilce uviděla bodliny, takže jí došlo, že ve filtračním otvoru bojoval o život ježek.

"Bazén je zakrytý, takže jsem byla v šoku, že tam vůbec prolezl. Musel prolézt pod gumou nebo tím kouskem. Možná hledal vodu. Normálně bychom šli do bazénu až odpoledne, ale návštěva z Prahy se chtěla koupat, tak jsme šli už ráno," popsala incident čtenářka ze Slavkova u Brna.

Související obsah

​Pak odstartovala záchranná akce. "Ježeček povylezl víc ven, ani se nás nebál. Rychle jsme vymýšleli způsob, jak ho dostat ven. Prvně jsem ho chtěla vytáhnout rukou, ale bála jsem se, aby mě nekousl. Měl potopené nožičky, ale hlavu měl nad vodou. Pak jsem našla tyčku, kterou se nám podařilo ho dostat z toho skimmeru (příslušenství bazénu, které čistí vodu, pozn. red.)," nastínila s úlevou Monika.

​"Chudinka byl určitě ve stresu. Pak jsme ho dali do trávy a dali jsme mu nějaké granule a vodu, i když té měl asi plné zuby," doplnila s úsměvem. Po této zkušenosti začala hledat způsoby, jak tomu propříště zabránit. Češi na facebooku jí dali cenné rady. "Už máme rozmístěné misky s vodou po zahradě," řekla.

​Čeští zahrádkáři mají ale ještě jiný trik, který může zachránit nejeden zvířecí život. K bazénu stačí připevnit rohožkový výlez pro zvířata, což je v podstatě gumová rohož s dírami, takže se zvíře snadno dostane ven. Dalším trikem, jak zabránit nepříjemné smrti, je úniková rampa.

Zvířata v zoo kvůli vedru trpí. Špatně jsou na tom sloni i lední medvědi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz