Zahraničí

Požár vyhnal na řeckém ostrově z hotelů stovky turistů, hoří i Yosemitský národní park

Kvůli velkému požáru musely být v sobotu evakuovány stovky turistů i tamních obyvatel v letovisku Vatera na řeckém ostrově Lesbos. V celé zemi se hasiči potýkají se čtyřmi obrovskými požáry. Tisíce lidí v sobotu evakuovali i z okolí Yosemitského národního parku v Kalifornii, kde se rychle šíří lesní požár.

Oheň se rozhořel v sobotu dopoledne a sevřel letovisko Vatera na jihu ostrova ze dvou stran, husté mraky kouře zahalily slunce. Z hotelů a domů muselo být evakuováno 450 lidí, informovala agentura AP.

S plameny bojuje padesátka hasičů se 17 vozidly, devíti letadly a vrtulníkem. Požár zničil už několik domů. Devět turistů musela podle agentury AFP evakuovat z pláže pobřežní stráž.

Související obsah

​V celé zemi se hasiči potýkají se čtyřmi obrovskými požáry. Největší zuří už třetím dnem v přírodní rezervaci Dadia na severovýchodě poblíž hranice s Tureckem. Tamní les tvořený borovicemi, které hoří velmi rychle, je domovem mnoha vzácných druhů zvířat, především supů.

Situace v rezervaci je dle hasičů mimořádně obtížná. Oheň hasí přes tři stovky požárníků se sedmi desítkami vozidel, šesti letadly a devíti vrtulníky. Na 200 dřevorubců prořezává v lese protipožární výseče.

Další dva velké požáry postihly odlehlou oblast Západní Makedonie a jih Peloponéského poloostrova. Na obou místech muselo být evakuováno několik vesnic.

Tisíce lidí museli evakuovat kvůli obřímu požáru, který vypukl jihozápadně od Yosemitského národní parku v americkém státe Kalifornia. Jde o jeden z největších požárů, jaký tento stát letos zažil. Rozhořel už v pátek a v příštích dnech může zachvátit přes 40 kilometrů čtverečních.

Plameny dosud zničily nejméně deset obytných i obchodních budov, uvádí agentura AP. Požár nazvaný "Oak" si vynutil si i množství silničních uzávěr včetně dálnice 140, která je jednou z hlavních tras do národního parku. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz