Počasí

Pekelná vedra budou i v pondělí. Kdy se ochladí? PŘEDPOVĚĎ

Ani bouřky do Česka ochlazení nepřinesly. Vlna veder bude pokračovat také v příštím týdnu, na pondělí už meteorologové vydali novou výstrahu před vysokými teplotami. V důsledku sucha navíc hrozí nebezpečí vzniku požárů. Pod tropickou třicítku by se teploty mohly dostat v úterý. Konec týdne ale opět bude tropický.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na pondělí vydal novou výstrahu před vysokými teplotami a rozšířil i varování, které se týká požárů. Česko opět zasáhne vlna veder.

"Odpoledne teploty překročí 31 °C," upozorňují meteorologové. Horka představují vysokou zátěž na lidský organismus, hrozí nebezpečí přehřátí a dehydratace. "Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách. Nenechávat děti či zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných automobilech," dodávají experti na počasí.

Související obsah

Ochladit by se mírně mělo v úterý, kdy přes Česko bude od západu postupovat studená fronta. Předpovědi hovoří o teplotách mezi 23 a 27 °C, podobná situace by měla panovat i ve středu. Se čtvrtkem začnou teploty opět narůstat, následující dny budou už opět tropické.

Až do odvolání platí výstraha kvůli nebezpečí vzniku požárů a následných škod, případně i ohrožení životů. "Doporučuje se nerozdělávat oheň v přírodě a zejména v lesích, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. Řídit se místními vyhláškami a zákazy, které k suchu a nebezpečí požárů mohou být vydány. Dbát na úsporné hospodaření s vodou," vzkazují meteorologové.

Výstraha před vysokými teplotami a požáry se týká celé ČR | Zdroj: ČHMÚ

Předpověď počasí

  • Neděle

Přes den bude jasno až polojasno, na jihu Čech se při zvětšené oblačnosti objeví ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C, na jihovýchodě kolem 18 °C. Nejvyšší denní teploty očekávají meteorologové mezi 27 až 31 °C, na severovýchodě území mezi 25 až 28 °C. V tisíci metrech na horách kolem 21 °C, na Šumavě kolem 24 °C. Vítr bude slabý, přechodně mírný severozápadní až severní o rychlosti 2 až 6 m/s. V západní polovině Čech slabý proměnlivý do 3 m/s.

  • Pondělí

V pondělí bude jasno až polojasno, k večeru bude od západu přibývat oblačnosti. Později se na západě ojediněle objeví přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty očekávají meteorologové 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 31 až 35 °C, na severovýchodě 29 až 32 °C. Vítr bude slabý, přechodně mírný jihovýchodní 2 až 5 m/s, večer se bude na západě měnit na severozápadní a v bouřkách přechodně zesílí.

  • Úterý

V úterý má být oblačno až zataženo, na východě zpočátku polojasno. Na většině území očekávejte déšť nebo přeháňky, místy bouřky, ojediněle mohou být silné. Odpoledne a večer od severozápadu budou ustávat srážky a ubývat oblačnost. Nejnižší noční teploty mezi 21 až 17 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C, v místech s trvalejším deštěm kolem 22 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s v bouřkách přechodně zesílí. Večer bude vítr slábnout.

  • Středa

Ve středu bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty budou mezi 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty mezi 24 až 28 °C. Vítr bude slabý, během dne přechodně mírný severozápadní až severní 2 až 5 m/s.

  • Čtvrtek

Ve čtvrtek má být polojasno až oblačno. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 15 až 11 °C, nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C, na jihovýchodě až 30 °C. Slabý, přechodně mírný východní až severovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

  • Pátek až neděle

Ke konci týdne očekávejte většinou oblačno, místy déšť, přeháňky nebo bouřky. Postupně dojde k ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty budou 18 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 29 °C, zpočátku na jihovýchodě až 34 °C.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz