Domácí

To tu ještě nebylo! Hasiči zachraňovali chameleona z elektrických drátů

To tu ještě nebylo! Hasiči zachraňovali chameleona z elektrických drátů
Záchrana chameleona | Zdroj: HZS Olomouckého kraje

V posledních dnech vyjíždějí hasiči vzhledem k tropickému počasí řešit spíše požáry. Hasili louky, pole nebo třeba auta. V pondělí však zasahovali u velice kuriózního případu. V nesnázích se totiž ocitl chameleon, který se v Senici na Hané vydal na vandr po drátech vysokého napětí.

Obyvatelům obce Senice na Hané se naskytl vskutku mimořádný pohled. Po elektrických drátech vysokého napětí se ve výšce šesti metrů procházel chameleon. O těchto tvorech je známo, že dokážou snadno splývat s prostředím, kde se zrovna nachází. Prostředí vzduchu okolo drátů však tento malý odvážlivec napodobit nedokázal.

"Pomocí výškové techniky jsme s asistencí hotovostní služby energetiků akrobatovi pomohli zpět do bezpečí," uvedli hasiči Olomouckého kraje na svém facebooku s tím, že na místě zasahovala místní jednotka ze Senice na Hané a profesionální z Litovle.

Související obsah

​Událost v obci vyvolala velkou senzaci a přilákala pozornost místních obyvatel. A nejen jejich. "Děti z příměstského tábora nechtěly jít ani na oběd, byl to neskutečný zážitek pro všechny. Děkujeme," popsala na facebooku pod příspěvkem hasičů uživatelka Dominika.

Záchrana chameleona | Zdroj: HZS Olomouckého kraje
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz