Domácí

Hasič si všiml doutnající střechy. Uchránil před zkázou skvost Českého Švýcarska

Oblíbený turistický cíl v Českém Švýcarsku stojí. Pravčická brána i Sokolí hnízdo jsou podle správy národní parku v pořádku. Před možnou zkázou historicky cennou restauraci uchránil statečný hasič.

S požárem v Českém Švýcarsku bojují hasiči už pátý den. Řada lidí si oddechla ve středu, kdy správa národního parku informovala, že Pravčickou bránu i Sokolí hnízdo plameny nezasáhly. Stačilo však málo a o tento skvost jsme mohli nenávratně přijít.

Jakmile to situace dovolila, vydali se hasiči na obhlídku oblasti. Jeden z nich si však všiml, že kus ohořelého dřeva spadl z okolních skal na střechu kiosku, který se nachází přímo pod Pravčickou bránou a kousek od budovy restaurace.

Související obsah

Střecha následně začala doutnat a vypadalo to, že brzy také vzplane. "Pan Karel Souček, který je rovněž vynikající tesař, tento začínající požár uhasil a přivolal hlídku, která následně všechno zabezpečila," stojí na facebooku symbolů Českého Švýcarska.

Statečný hasič tak díky včasnému zásahu a své pozornosti zachránil turistický klenot. Dobrá zpráva potěšila nejednoho člověka. "Neskutečné, ale zaplať pánbůh, že to dopadlo takto 'úžasně'. Panu Součkovi patří neskonalý dík, stejně jako všem hasičům i ostatním, kteří nasazují vlastní životy, aby pomohli a zachránili vše, co jde," napsala Olina.

"Děkujeme všem. Smekám před všemi, kteří les a okolí zachraňují," přidala slova chvály Denisa. "Je nás spousta, co se modlí a drží palce za zachování této krásy," uzavřela Martina.

Hlášení o ohni v oblasti Hřenska dostali hasiči v neděli krátce před osmou hodinou ráno od německých kolegů, kteří si všimli kouře. Oheň se dostal i do těsné blízkosti několika obcí, odkud hasiči museli evakuovat obyvatele. Více informací se dozvíte v tomto článku na TN.cz.

Podívejte se, jak to vypadá v Českém Švýcarsku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz