Domácí

Kraj připravuje pomoc pro své občany. Důvodem je inflace a růst cen energií

Jihočeský kraj chce finančně pomoci rodinám a důchodcům, aby lépe zvládli vysokou inflaci a růst cen energií. Podívejte se, jak by měla podpora vypadat a koho se má konkrétně týkat.

Právě kvůli vysokým cenám vybírá kraj v tomto roce více na dani z přidané hodnoty. Peníze se proto rozhodl věnovat právě nejzranitelnějším skupinám lidí.

Konkrétně se jedná o rodiny nebo rodiče samoživitele, jejichž příjem nepřesahuje 13 tisíc korun čistého měsíčně. Dále jde pak o lidi, kteří žijí sami a pobírají nějaký důchod a jejich příjem nepřesahuje 16 tisíc korun měsíčně. Nebo se jedná o ty, kteří žijí s manželem, partnerem nebo rodinou ve společné domácnosti, kde příjem nepřekročí 12 tisíc korun čistého na osobu za měsíc.

Související obsah

Pomoc bude konkrétně vypadat tak, že kraj například přispěje jednorázově částkou 4 000 korun dítěti na libovolnou aktivitu. Jedná se třeba o jazykové kurzy, sportovní tréninky a podobně. Peníze však půjdou přímo organizátorům těchto aktivit, ne rodinám.

Stejně tak budou moci rodiny využít program na úhradu poplatků za stravování dítěte nebo za jeho ubytování na internátu. U důchodců chce zase kraj spolupracovat s obcemi, které by příspěvek vyplácely. Zastupitelé budou tento program schvalovat 15. srpna. Celkem by to mělo kraj vyjít na zhruba 250 milionů korun.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz