Domácí

Muž zvonil na policejní služebnu. Policista ho srazil na zem a surově udeřil

Policie prověřuje nepřiměřený zákrok v pražských Horních Počernicích. Zadržený muž nejprve křičel na ulici a pak začal zvonit na policejní služebnu. Policista ho poté bez vyzvání několikrát srazil na zem a surově ho udeřil. Celý incident natočil svědek na video.

Otevírají se dveře služebny a policista bez jakéhokoliv upozornění sráží muže k zemi. Když chce vstát, policista do něj znovu strká. Nakonec na něj zaklekne a za dohledu dalších kolegů přidává ještě kopanec a rány pěstí. Video natočil kolemjdoucí.

"Křičel na celou ulici, zastavil se u dveří té služebny, zazvonil na zvonek a potom do toho zvonku křičel," popsal událost svědek. Podle muže, který zákrok minulý čtvrtek před služebnou v Horních Počernicích natočil, byl muž pod vlivem drog a agresivní. Pro policii jde o známou firmu.

Související obsah

"Nepředcházela tomu žádná zákonná výzva," vysvětlil svědek. "Bylo zjištěno, že šestkrát soudně trestaný recidivista byl agresivní, hlídce vyhrožoval, že ji postřílí a dále nereagoval na žádné výzvy policistů," uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Ačkoliv policie má právo použít donucovací prostředky, na první pohled byl zákrok nepřiměřený. Podle zákona je policista oprávněn použít donucovacích prostředků v případě, že je ohrožen on, někdo jiný, nebo majetek. Anebo k zachování veřejného pořádku.

Související obsah

"S těmi zfetovanými osobami je vždycky velice obtížná práce, ale to neznamená, že policie může zasahovat tímhle způsobem. Prostě mně se ten zásah naprosto nelíbí, protože byl razantní a bylo tam použito kopů do osoby, která už leží na zemi," řekl advokát a bývalý kriminalista Josef Doucha.

Případem se začala policie zabývat z vlastní iniciativy. Zákrok posoudí odbor vnitřní kontroly policie. Prověřovat bude také to, co mu předcházelo.

Video původně na svém youtubovém kanálu zveřejnil uživatel Hyjátkova Pekárna.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz