Zahraničí

Rusko ztratilo tisíce vojáků. Směřuje k významné porážce, tvrdí expert

Rusko ztratilo tisíce vojáků. Směřuje k významné porážce, tvrdí expert
Ruský prezident Vladimir Putin Zdroj: Profimedia

Během války na Ukrajině podle britského experta zemřelo nebo se zranilo až 75 tisíc ruských vojáků. I proto by mohla Putinova armáda zaznamenat významnou porážku. Stačí k tomu prý prohra u Chersonu.

Ruská invaze na Ukrajinu trvá už pátý měsíc. "Putin doufal, že válku vyhraje v řádu dnů. Místo toho se dostal nejen do patové situace, ale vypadá to, že pokud bitvu o Cherson vyhraje Ukrajina, Rusko utrpí významnou porážku," řekl v rozhovoru pro stanici GB News britský bezpečnostní expert Anthony Glees.

Právě strategický a důležitý Cherson se podařilo ruským vojákům obsadit již na začátku března. Sousedí totiž s okupovaným Krymem, který Rusové anektovali v roce 2014. V boji o tuto oblast se podle webu Newsweek Ukrajincům daří.

Související obsah

Podle Gleese je pak Rusko ve velkých problémech. "My a Američané předpokládáme, že 75 tisíc ruských vojáků bylo zabito nebo zraněno," dodal expert. "To je sakra hodně," přidal Glees.

80 procent aktivních ruských sil se pak údajně nachází na východě Ukrajiny. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v minulých dnech přidal svůj odhad padlých ruských vojáků. Zemřít jich mělo téměř 40 tisíc.

Spojené státy nabídly Rusku výměnu vězňů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz