Domácí

Požár v Českém Švýcarsku: Hasiči zmenšili plochu zásahu na 600 hektarů

Přes tisíc hasičů v úterý pokračuje v likvidaci požáru v Českém Švýcarsku. Poté, co ohlásili lokalizaci požáru, což znamená, že ho mají pod kontrolou a oheň se dále nešíří, se zaměřují na drobná ohniska.

Hasiči dokázali zmenšit plochu, na které zasahují, na zhruba 600 hektarů. V této chvíli se zaměřují na vytipovaná kritická místa, s čímž jim pomáhají také drony vybavené termovizí.

"Hluboké rokle, strže, prudké skalnaté svahy – tam se kdekoliv mohou nacházet taková žhavá hnízda, která zatím nejsou tak dobře vidět. Při prvním větším větru se však objeví na povrchu," upozornil mluvčí Správy národního parku České Švýcarsko Tomáš Salov na potenciálně nebezpečné lokality.

Související obsah

​Salov říká, že přestože teď zavládl jistý optimismus, čeká Českou republiku ještě několik velmi horkých dnů. A ke konci týdne má dokonce přes naše území přejít i povětrnostní fronta, a tak se vítr může zase zvednout. Na německé straně prý požár také není ještě zcela pod kontrolou, a mohou tedy přijít i nepříjemná překvapení.

Až hasiči požár dohasí, předají lokalitu Správě národního parku České Švýcarsko. I nadále však budou držet požární hlídky a kontrolovat případná žhavá hnízda. Zároveň začnou kontrolovat turistickou infrastrukturu. O tom, kdy se do svých domovů vrátí lidé z evakuovaných obcí, rozhodne v nejbližších dnech krizový štáb.

Velící štáb hasičů v Českém Švýcarsku zasáhl koronavirus. Aktuální informace z místa sdělil štábu TV Nova mluvčí Správy národního parku České Švýcarsko Tomáš Salov:

pem, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz