Zajímavosti

Žralok vyhnal turisty z moře. Byl jen pár metrů od oblíbené pláže

Žralok vyhnal turisty z moře. Byl jen pár metrů od oblíbené pláže
Ilustrační fotografie Zdroj: TV Nova

Turisty na řecké pláži Kamari na ostrově Kos vyděsil třímetrový žralok. Ten plaval pouhých 15 metrů od pláže. Naštěstí na žádného z návštěvníků nezaútočil.

Turisty na řeckém ostrově Kos vyděsil třímetrový žralok, který plaval pouhých 15 metrů od pláže Kamari. Ve vodě v té chvíli byla spousta lidí, kteří si užívali radovánky v moři.

"Můj manžel viděl něco ve vodě a myslel si, že někdo šnorchluje," řekla deníku The Sun Jackie Jonesová. "Najednou jsme ale zjistili, že je to zcela jasně ploutev," přidala.

Ještě dlouho po spatření žraloka zůstala ve vodě spousta lidí, Jackie však o návratu do moře nepřemýšlela ani chvilku. "Měla jsem hrozný strach, že každou chvíli někdo ve vodě zmizí jako ve filmu Čelisti," dodala.

Související obsah

Jackie na ostrově slavila své 60. narozeniny spolu s manželem. Kos dokonce navštívili už poněkolikáté. Druhý den se sice vrátila na pláž, ale držela se dál od moře. "Na ostrov se určitě vrátíme. Vůbec nás to neodradilo," řekla britská turistka.

Podle webu Daily Nation Today je v podobných případech dobré zdržet se koupání za soumraku nebo svítání. Dále se nedoporučuje plavat v moři po silných bouřkách a v blízkosti ústí řek. Doporučuje se zároveň nechodit do vody, pokud krvácíte. 

Podle potápěčů neútočí žraloci na lidi cíleně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz