Domácí

Scéna jako z grotesky: Brněnští nudisté pronásledovali zloděje až do bufetu

Scéna jako z grotesky: Brněnští nudisté pronásledovali zloděje až do bufetu
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Příběh jako z francouzské grotesky se odehrál v úterý na brněnské přehradě. Na nudistické pláži nastalo pozdvižení kvůli zloději, který se drze snažil spící turistce ukrást drahé kolo, pravděpodobně ale nepočítal s tím, že ho začne pronásledovat houf nudistů.

Brněnští strážníci možná měli pocit, že se ocitli v ději nějakého ze slavných francouzských filmů o četnících. Naléhavý telefonát o konfliktu skupiny lidí je totiž přivedl přímo na nudistickou pláž u přehrady.

"Jedna z rekreantek spokojeně usnula na dece, když vtom ji probudil křik ostatních, že jí někdo krade kolo opřené o blízký keř. Ohlédla se a opravdu prý uviděla mladíka prchajícího s jejím bicyklem v hodnotě přibližně 30 tisíc korun," popsal mluvčí policistů Jakub Ghanem.

​Jenže to, co následovalo, asi nečekal nikdo. A zloděj kola už vůbec. Podle informací policie za ním v tu chvíli vyběhl houf nudistů a začal ho pronásledovat. "Šestadvacetiletý muž si prý z více směrů útěku neprozřetelně vybral ten, který vedl do kopce. Po pár metrech tedy podle svědků kolo odhodil," doplnil Ghanem.

Související obsah

Pak měl zloděj utíkat k bufetu, kde ho však skupina pronásledovatelů dopadla. Jeden z přihlížejících zavolal na linku 156, zatímco mladík se prý ukryl pod deskou stolu. Kolem něj si až do příjezdu hlídky městské policie posedali rozzlobení návštěvníci pláže, aby muž nemohl uprchnout.

​Poznat podezřelého nebylo pro strážníky nijak složité. "Kromě toho, že ho ostatní neustále hlídali, byl mezi nimi jediný oblečený," uzavřel mluvčí. S ohledem na hodnotu kola strážníci muže předali jako důvodně podezřelého z trestného činu a hrozí mu vězení.

Nahý muž se procházel po pražském metru. Nemám se za co stydět, hájil se:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz