Koronavirus

Policie rozháněla partu nudistů! Kromě oblečení neměli ani roušky

Přestože v Česku platí nouzový stav a zákaz vycházení bez roušek už více než dva týdny, někteří si s tím hlavu příliš nelámou. V Holešově na Kroměřížsku se dokonce skupina lidí sešla na místní diskotéce. Na Pardubicku zase museli strážníci rozehnat 50 nudistů.

Jako by ani neplatil nouzový stav. Bez plavek a bez roušek si užívala teplý den skupina 50 nudistů u Lázní Bohdaneč na Pardubicku. "Policisté všem lidem, kteří byli na místě, vysvětlovali, že nám jde všem o jednu společnou věc - nesrocovat se na jednom místě," uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská.

Podle nařízení ministerstva zdravotnictví se smějí i v přírodě lidé pohybovat maximálně ve dvou. Ani to ale lidé často nedodržují, jak vyplynulo z naší ankety.

S nařízením vlády si hlavu nelámala ani parta mladých v Holešově - ve městě, které leží v uzavřené oblasti. Bujarý večírek, kde alkohol tekl proudem a bublala vířivka, museli ukončit policisté. Každému z účastníků party hrozí až 20tisícová pokuta.

Související obsah

V Českých Budějovicích byly v sobotu prázdné ulice, ale i parky. Zato na cyklostezkách mimo město bylo plno. Lidé vyrazili na kola, brusle nebo procházku se psem. To je sice povolené, lidé ale musejí mít neustále nasazenou roušku.

Policisté v kontrolách přitvrzují. Na místě rozdávají desetitisícovou pokutu za neuposlechnutí výzvy. Dalších až 20 tisíc pak může uložit správní orgán.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz