Krimi

"Byl agresivní a skončil v Bohnicích", hájí policie svůj zákrok v Počernicích

"Byl agresivní a skončil v Bohnicích", hájí policie svůj zákrok v Počernicích
Nepřiměřený zákrok policisty Zdroj: Policie ČR

Policie ve čtvrtek poskytla nové informace k případu v pražských Horních Počernicích, kdy policista srazil na zem muže. Ten předtím zvonil a křičel do interkomu policejní služebny.

"Podle prvních informací byl tento šestkrát soudně trestaný recidivista agresivní, hlídce vyhrožoval, že je všechny postřílí, a nereagoval na výzvy policistů. Po zákroku byl muž převezen na psychiatrii do Bohnic. Se zakročujícím policistou je v současnosti vedeno kázeňské řízení," uvedla policie na sociálních sítích ve čtvrtek.

Policie se také ohradila vůči námitkám, že se něco snaží skrývat. "Zákrokem jsme se začali zabývat z vlastní iniciativy okamžitě poté, co jsme se o něm dozvěděli. A zároveň jsme informovali GIBS. Nyní odbor vnitřní kontroly prověřuje přiměřenost zákroku policisty i to, co mu předcházelo," sdělila.

Související obsah

Vše se seběhlo na konci července a svědek celý incident zaznamenal na video. Na něm je vidět muž, který zvoní na policejní služebnu. O chvilku později vyšel policista, ale ještě než pořádně vyšel ze dveří, už do muže strčil. Ten spadl na zem. Další záběry ukazují skupinu policistů, z nichž ten, který muže srazil, jej bije. "Křičel na celou ulici, zastavil se u dveří té služebny, zazvonil na zvonek a potom do toho zvonku křičel," popsal událost svědek.

Podívejte se na reportáž TV Nova o incidentu v Horních Počernicích:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz