Experti na cestách

Dovolená trochu jinak. Letos frčí tento typ cestování

Mnoho lidí chce okusit pravý luxus a pocit, že se o ně někdo postará se vším všudy. To vede k tomu, že i cestovní kanceláře organizují velké množství cest na zakázku, které jsou šité na míru klientům. Co tento segment trhu obnáší a jak tyto zájezdy cestovní kanceláře organizují? Tomu se podrobně věnoval pořad Experti na cestách. 

Enormní zájem Čechů o cestování je patrný ve všech oblastech cestovního ruchu. Mnoho lidí dlouhou dobu své cesty odkládalo a nyní si chce užít po všech stránkách. Odložená spotřeba a naspořené peníze jsou důvodem, proč Češi stále více vyhledávají jiný typ cestování.

Roste tak i zájem o VIP služby. "Už v době před pandemií jsme zaznamenali velkou poptávku po typu dovolené, která je odlišná od běžného cestování a kdy mají naši klienti zvláštní požadavky, které vyžadují jinou péči a postup. Je to většinou zájezd, jenž vzniká přímo na základě požadavků klienta," nastínil provozní ředitel CK Blue Style Ondřej Rušikvas.

Související obsah

​Obvykle se jedná o dovolené do destinací, které běžně cestovní kanceláře v rámci nabídky neposkytují. Mezi VIP služby patří třeba přednostní odbavení na letišti. "Na to navazují služby VIP salónků na letištích, které jsou obsluhované. Za poplatek tam klient může mít naprosto diskrétní prostor. V tyto dny jsou ale plné a je proto potřeba je rezervovat dopředu," zmínil Rušikvas.

Další z placených služeb souvisí třeba s místy a občerstvením přímo v letadle. Jiné služby se pak týkají už pobytu v samotné destinaci, jako jsou třeba individuální výlety. "Typicky bych uvedl příklad, že součástí luxusního hotelu jsou služby butlera, to znamená klient, který si zaplatí ubytování a má vlastní vilu, tak součástí toho je asistent, který po celou dobu pobytu objednává a zajišťuje služby, jež si na místě klient přeje," doplnil.

Mezi tyto služby patří i individuální check-in a check-out v hotelu. "Pamatuji si, že jsme zařizovali cestu pro rodinu na ostrov Mauricius, jednalo se o hotel, který byl na přání klienta konkrétně vyžádán. S cestou jsme zajišťovali business letenky, privátní transfery, kompletní individuální program a rodina měla vlastního butlera," nastínil Rušikvas s dalším příkladem, a to expedicí na severní pól.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz